Przewodniki Offroad


Polski Offroad od kilku lat wydaje uznane Przewodniki Offroad dla fanów jazdy terenowej, użytkowników samochodów terenowych 4×4. Opisują one aktualnie ponad 20 tys. kilometrów tras w Polsce i za granicą. Dostępne są w sklepie zelazniak.pl.

przewodniki offroad

Jazda trasami według Przewodników Offroad nie wymaga żadnych pozwoleń i możliwa jest w dowolnym czasie.

Trasy opracowane w Przewodnikach Offroad mają różny charakter i stopień trudności. W przypadku tras „jednodniowych” w Polsce przypisano następujące kolory:

  • zielony – trasa bardzo łatwa,
  • niebieski – łatwa,
  • czerwony – trudna,
  • czarny – bardzo trudna.

W sklepie zelazniak.pl oferowane są również trasy w Polsce „na weekend” oraz „na wczasy”. Są to pakiety tras wytyczone z początkiem i końcem w klimatycznych obiektach noclegowych, w których wystaraliśmy się o rabaty.

Dostępne są również „trasy wyprawowe” w Polsce i za granicą, opracowane z założeniem spania w oparciu o własny sprzęt.

Opracowanie każdej trasy (każdy Przewodnik Offroad) składa się z plików PDF do wydrukowania z opisem trasy oraz KML i GPX do nawigacji GPS.

Pliki KML umożliwiają korzystanie z najpopularniejszych aplikacji do nawigacji GPS, m.in., Google Maps, Google Eart, Androzic, MapTrack, MapsMe. Pliki GPX przeznaczone są na urządzenia GARMIN.

Wszystkim, a zwłaszcza początkującym, polecamy artykuł Nawigacja GPS w samochodzie terenowym. Opisujemy tam różne rozwiązania i szczególnie polecamy program MapsMe. Jest on całkowicie bezpłatny i niezwykle prosty w obsłudze. Jednocześnie to prawdziwa potęga pod względem dostarczanych informacji i opcji nawigacji.

Przewodniki Offroad dostępne są w sklepie zelazniak.pl.

Na bazie Przewodników Offroad rozgrywany jest Rajd Nieustający. Trwa on non stop w rocznych edycjach. Kliknij na obrazku, aby dowiedzieć się więcej.

Rajd Nieustający

Zobacz więcej o Przewodnikach Offroad: